Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Vouvray Moelleux

129 

Brak w magazynie

Szczep

Chenin Blanc to francuski szczep, którego drugim domem jest RPA. Jest bardzo elastyczny w winifikacji przez co wykorzystuje się go do produkcji win wytrawnych, słodkich i musujących. Chenin Blanc jest wyraźnie owocowe, z dobrą kwasowością i przyjemnymi aromatami brzoskwini i cytrusów. Klimat i gleba ma istotny wpływ na styl tego szczepu. Vouvray, położone na wschód od miasta Tours, ma chłodny klimat i gliniaste gleby które sprawiają, że wina z tej apelacji maja średnie ciało, ze świeżymi nutami owocowymi i kwiatowymi.

Pochodzenie

Dolina Loary to kluczowy region winiarski w zachodniej Francji. Podąża wzdłuż rzeki Loary, od śródlądowych wzgórz Owernii po równiny na francuskim wybrzeżu Atlantyku w pobliżu Nantes. Jako trzeci co do wielkości region winiarski we Francji, Dolina Loary jest ważna zarówno pod względem ilości, jak i jakości produkcji wina. Region słynie z białych win, które stanowią zdecydowaną większość produkcji, uprawia się tutaj Sauvignon Blanc, Chenin Blanc oraz Chardonnay.

Wytwarzanie

Vouvray Moelleux to rodzaj łagodnie słodkiego wina ze szczepu Chenin Blanc. Wytwarzane jest z winogron zbieranych późno, w kolejnych przejściach przez winnice zbierane są tylko mocno dojrzałe owoce. W połączeniu z naturalną słodyczą, ma często w rezultacie posmaki nektarowe lub miodowe.

Kraj

Francja

Strona Kategorii - Kod kraju

fr

Region

Dolina Loary

Kolor

białe

Wytrawność

słodkie

Szczep

Chenin Blanc

Rocznik

2018

Pojemność

750 ml

Alkohol

13.0%

Apelacja

Vouvray A.O.C.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Vouvray Moelleux”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.