Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Selection de Nier St. Emilion Grand Cru

259 

Eleganckie i dojrzałe, o dobrze zintegrowanych taninach. Urzekające swoją owocowością, a następnie rozwijające bogactwo złożonych aromatów.

Na stanie

Szczep

Merlot i Cabernet Sauvignon to dwa królewskie szczepy Bordeaux. Merlot (80%) gra tu pierwsze skrzypce. Jest przystępny, owocowy, o miękkich taninach i wrażeniu lekkiej owocowej słodyczy. Cabernet Sauvignon (20%) dodaje wyrazistości, tanin i charakterystycznych nut przyprawowych. To połączenie dało wino eleganckie, okrągłe, o aksamitnych taninach. Jest ułożone i złożone, ale pozostaje intensywnie owocowe.

Pochodzenie

To wino powstało na jednym z najlepszych siedlisk w gminie Saint Emilion. Jest przedstawicielem prawego brzegu Bordeaux, gdzie podstawowym szczepem mieszanki jest jest Merlot. Bordeaux bywa kojarzone z winami o wyraźnych taninach i mocnej strukturze, ale to wino reprezentuje nowoczesne podejście, w którym mimo dojrzewania w beczce i nabrania dojrzałych i złożonych smaków, w winie zachowywane są intensywne aromaty ciemnych owoców, jagód, śliwek, czarnej porzeczki.

Wytwarzanie

To wino powstało z owoców 70-letnich krzewów. Podczas upraw grona przechodziły wyjątkowo rygorystyczną selekcję. Na krzewach zostawiono nieliczne jagody, co zaowocowało koncentracją smaków i składników odżywczych. Z hektara upraw powstaje jedynie około 2200 litrów wina. Powolna fermentacja odbywała się w tradycyjnych cementowych kadziach, a następnie wino dojrzewało przez 18 miesięcy w dębowych beczkach. Jest doskonałe już dziś i ma potencjał starzenia na kolejne lata.

Strona Kategorii - Kod kraju

fr

Kraj

Francja

Region

Bordeaux

Kolor

czerwone

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Cabernet Sauvignon, Merlot

Rocznik

2015

Pojemność

750 ml

Alkohol

14.0%

Apelacja

Saint Emilion Grand Cru

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Selection de Nier St. Emilion Grand Cru”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.