Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Selection de Nier Sauternes

199 

Słodkie, gęste i skoncentrowane, złożone, o zaskakująco długim finiszu. Bukiet pełen aromatów miodu, suszonych owoców, brzoskwini, pigwy.

Na stanie

Szczep

Nasze Sauternes powstaje z owoców dwóch odmian: Semillon i Sauvignon Blanc. Semillon jest podstawą tego wina. Jego cienka skórka jest podatna na szlachetną pleśń, która odpowiada za bazę o dobrej budowie, z aromatami miodu i moreli. Sauvignon Blanc uzupełnia to połączenie solidną dawką kwasowości oraz charakterystycznymi ziołowymi aromatami, dając winu przyjemną świeżość, która balansuje oleistą słodycz.

Pochodzenie

Poza czerwonymi wytrawnymi winami, Bordeaux słynie również z wyjątkowych białych win słodkich, które powstają wokół Sauternes. Zaliczane są do najbardziej prestiżowych, długowiecznych i po prostu najsmaczniejszych win deserowych na świecie. Do ich powstania wymagane są szczególne warunki, a jednym z najważniejszych jest pojawienie się na gronach szlachetnej pleśni. Okolice Sauternes słyną z porannej mgły, która sprzyja jej powstawaniu na gronach.

Wytwarzanie

Uprawa winorośli prowadzona jest ręcznie, tradycyjnymi metodami. Wstępna selekcja gron na etapie ich wzrostu prowadzi do koncentracji smaków i cukru w owocach. Podczas zbiorów każde grono ocenia się indywidualnie pod kątem dojrzałości oraz obecności szlachetnej pleśni, odpowiadającej za pożądane miodowe aromaty. Zbiory wymagają zwykle od trzech do pięciu tur, tak by każdy owoc był zebrany w odpowiednim stadium. Ta pieczołowitość w produkcji daje efekty w postaci wyjątkowego słodkiego wina.

Kraj

Francja

Strona Kategorii - Kod kraju

fr

Region

Bordeaux

Kolor

białe

Wytrawność

słodkie

Szczep

Sauvignon Blanc, Sémillon

Rocznik

2018

Pojemność

750 ml

Alkohol

13.0%

Apelacja

Sauternes A.O.C.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Selection de Nier Sauternes”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.