Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Selection de Nier Bordeaux

72 

Harmonijne, ułożone, przyjemnie taninowe, z równowagą na finiszu. Aromaty czerwonych owoców, dojrzałych malin i wiśni.

Na stanie

Szczep

Merlot i Cabernet Sauvignon to dwa królewskie szczepy Bordeaux. Merlot (75%) gra tu pierwsze skrzypce. Jest przystępny, owocowy, o miękkich taninach i lekkiej słodyczy. Cabernet Sauvignon (25%) dodaje wyrazistości, tanin i charakterystycznych nut przyprawowych. To połączenie dało dojrzałe, ułożone, bardzo eleganckie wino o wyraźnie owocowym charakterze i przyjemnych, aksamitnych taninach.

Pochodzenie

Region winiarski Bordeaux należy do najwyżej cenionych i najlepiej znanych na świecie. Powstają tu przede wszystkim średnio i dobrze zbudowane czerwone wina wytrawne z odmian Merlot, Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc. Wina z Bordeaux zwykle charakteryzują wyraźne taniny podkreślające ich mocną strukturę, a także intensywne aromaty ciemnych owoców, jagód, śliwek, czarnej porzeczki.

Wytwarzanie

Winogrona Merlot i Cabernet Sauvignon stanowią mieszankę owoców pochodzących z młodych winorośli oraz starszych krzewów. Ich winifikacja przebiegała przez 10 dni, w kontrolowanej temperaturze w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Wino dojrzewało następnie przez 12 miesięcy w cementowych kadziach, co pozwoliło mu zachować intensywnie owocowy charakter i niezwykle gładkie taniny.

Strona Kategorii - Kod kraju

fr

Kraj

Francja

Region

Bordeaux

Kolor

czerwone

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Cabernet Sauvignon, Merlot

Rocznik

2015

Pojemność

750 ml

Alkohol

12.5%

Apelacja

Bordeaux A.O.C.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Selection de Nier Bordeaux”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.