Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Pigalle Auslese

88 

Słodkie, świeże, złożone, z dobrą kwasowością i cytrusowym posmakiem. Aromaty brzoskwini, liczi, owoców cytrusowych.

Brak w magazynie

Szczep

Nasz Pigalle Auslese to nieczęsto spotykane połączenie. Chardonnay, które znajdziemy w większości regionów winiarskich świata odpowiada w tym winie za aromat jabłka oraz kwiatów. Riesling daje dobrą kwasowość i wyraźne nuty owoców cytrusowych. Scheurebe to aromatyczny szczep, który uzupełnia to trio o wyraźny bukiet owoców tropikalnych i pestkowych.

Pochodzenie

Burgenland to najbardziej wysunięty na wschód region winiarski Austrii, położony wzdłuż granicy z Węgrami. Klimat regionu, ze słonecznym latem i wpływem ciepłego powietrza znad Kotliny Panońskiej, stwarza doskonałe warunki uprawy winorośli. Winiarze z Burgenlandu znani są z połączenia codziennej ciężkiej pracy i odwagi do eksperymentowania, czego efektem są najwyższej jakości wina.

Wytwarzanie

Botrytis cinerea, która jest podstawą tego słodkiego wina ma idealne warunki do rozwoju w Burenlandzie. Jesienią kiście pozostają na winorośli tak długo, jak to możliwe, co powoduje zebranie naturalnego cukru w winogronach. Botrytis cinerea przenika przez skórki winogron i odżywia się sokiem, woda wyparowuje przez otwory, a winogrona kurczą się do rodzynek. Pozostały cukier, kwasowość i ekstrakt stają się niezwykle skoncentrowane. W rezultacie powstało to bardzo intensywne, słodkie, a jednocześnie orzeźwiające wino.

Kraj

Austria

Strona Kategorii - Kod kraju

at

Region

Burgenland

Kolor

białe

Wytrawność

słodkie

Szczep

Chardonnay, Riesling, Scheurebe

Rocznik

2018

Pojemność

750 ml

Alkohol

10.5%

Apelacja

Burgenland

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Pigalle Auslese”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.