Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Muscat de Rivesaltes

89 

Styl wina
Styl

Słodkie, delikatne, owocowe, ze wspaniałym finiszem

Region winiarski
Pochodzenie

Południowa Francja, region Langwedocja-Roussillon

Dopasowanie wina i jedzenia
Parowanie

Jako deser lub do owoców i deserów

Rekomendacje i nagrody wina
Rekomendacje

Vivino 4.0, Top 2% win świata

W kieliszku ma jasnożółty kolor z drobnymi diamentowymi refleksami.

W bukiecie nuty brzoskwini, cytryny i mango. Wraz z dojrzewaniem, które odbywa się głównie w butelce, aby zachować świeższe aromaty, pojawiają się nuty miodu i pieczonych owoców pestkowych.

Smakuje tak dobrze, jak pachnie. Na podniebieniu wyczuwalne są świeże nuty cytrusowe oraz aromaty moreli, liczi i gruszek.

Na stanie

Szczep

Muscat de Rivesaltes to nazwa słodkich win na bazie winogron Muscat Blanc à Petits Grains i Muscat d’Alexandria. Te dwie odmiany winogron są mieszane w różnych proporcjach, w zależności od stylu pożądanego przez winiarza. To wino powstało w 90% ze szczepu Muscat Petits Grains i w 10% z Muscata Aleksandryjskiego. Ten pierwszy nadaje aromatu egzotycznych i cytrusowych owoców, podczas gdy drugi wnosi głębszy bukiet białych kwiatów i dojrzałych owoców pestkowych.

Pochodzenie

Muscat de Rivesaltes to największa we Francji apelacja win słodkich, zarówno pod względem powierzchni, jak i wielkości produkcji. Rozciąga się na południu kraju, do granicy z Hiszpanią w głąb regionu Langwedocja-Roussillon. Obszar ten jest bardzo gorący i słoneczny z wyraźnym klimatem śródziemnomorskim. Amfiteatr winnic jest zamknięty górami z trzech stron i otwarty na morze z czwartej. Teren przecinają trzy rzeki, które stworzyły krajobraz wzgórz i tarasów o zróżnicowanej glebie.

Wytwarzanie

Proces produkcji tego win jest mocno określony przez apelację. Są one przykładem vin doux naturel. W przeciwieństwie do win botrytowanych lub win lodowych, vins doux naturels są wytwarzane przez mutację, czyli proces zatrzymywania fermentacji moszczu. Winogrona są zbierane przy zawartości cukru ok. 20–25%. Podczas fermentacji dodawany jest czysty alkohol, który zabija drożdże. Powoduje to zatrzymanie fermentacji, przez co wino ma wysoki poziom naturalnej słodyczy oraz znaczną ilość alkoholu.

Kraj

Francja

Region

Langwedocja-Roussillon

Kolor

białe

Wytrawność

słodkie

Szczep

Muscat d’Alexandrie, Muscat Petits Grains

Rocznik

2017

Pojemność

500 ml

Alkohol

15.0%

Apelacja

Muscat de Rivesaltes A.O.P.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Muscat de Rivesaltes”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.