Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Muscat d’Alexandrie Late Harvest

125 

Styl wina
Styl

Słodkie i aromatyczne, zbalansowane przez orzeźwiającą kwasowość

Region winiarski
Pochodzenie

Środkowe Chile, Dolina Itata, okolice Chillán

Dopasowanie wina i jedzenia
Parowanie

Jako deser lub do deseru, do serów pleśniowych

Rekomendacje i nagrody wina
Rekomendacje

James Suckling 93 pkt, srebrny medal Decanther

Słomkowożółta barwa, ze złotymi refleksami. Przyjemny bukiet, złożone aromaty owoców i miodu. Bardzo udany balans wysokiej słodyczy z wysoką kwasowością, nuty cytrusów, owoców tropikalnych i miodu.

Brak w magazynie

Szczep

Muskat Aleksandryjski to starożytny szczep, pochodzący prawdopodobnie z północy Afryki. Odmiana jest uznawana za jedną z najbardziej aromatycznych w winiarskim świecie. Pachnie owocami tropikalnymi, skórką i kwiatem pomarańczy oraz miodem. Muskat Aleksandryjski uprawiany w ciepłym klimacie Chile ma idealne warunki dla późnych zbiorów i produkcji doskonałego wina słodkiego.

Pochodzenie

Dolina Itata leży w podobnej odległości od równika, co południe Hiszpanii i region środkowego wybrzeża Kalifornii. Nazwa miasta Chillán w lokalnym języku oznacza „osadzone na słońcu”. Gorący klimat łagodzony jest wpływem bliskości Pacyfiku, tworząc doskonałe warunki do uprawy. Do najpopularniejszych szczepów tego regionu należy właśnie Muskat Aleksandryjski.

Wytwarzanie

Owoce do produkcji tego wina zbierane były dopiero, gdy stały się wyraźnie przejrzałe, podsuszone i pokryte botrytis cinerea, czyli szlachetną pleśnią. Tworzy ona nakłucia w skórce owocu, pozwalając odparować wodzie i koncentrując w gronach cukier i aromaty, w tym charakterystyczne nuty miodowe. Ręcznym zbiorom towarzyszyła staranna selekcja gron. Do fermentacji mogły trafić wyłącznie te spełniające rygorystyczne kryteria.

Kraj

Chile

Region

Itata Valley

Kolor

białe

Wytrawność

słodkie

Szczep

Muscat d’Alexandrie

Rocznik

2018

Pojemność

500 ml

Alkohol

11.5%

Apelacja

Itata Valley D.O.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Muscat d’Alexandrie Late Harvest”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.