Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Laudun Grenache Blanc

79 

Brak w magazynie

Szczep

Grenache Blanc to jasna mutacja winogron Grenache Noir. Chociaż pochodzi z północno-wschodniej Hiszpanii, Grenache Blanc jest najbardziej znany ze swojej roli w południowo-francuskich winach białych, w szczególności jako członek mieszanki Châteauneuf-du-Pape. Charakteryzuje się aromatem zielonego jabłka i owoców pestkowych. Ten szczep jest bardzo wrażliwy na terroir, więc może wykazywać zmienność, w zależności o warunków jakie ma w winnicy.

Pochodzenie

Dolina Rodanu to kluczowy region winiarski w południowo-wschodniej Francji. Biegnie wzdłuż północno-południowego biegu Rodanu przez prawie 240 km, od Lyonu do delty Rodanu, w pobliżu wybrzeża Morza Śródziemnego. Winnice położone w okolicy wioski Laudun charakteryzują się glebami gliniasto-piaszczystymi, często pokrytymi żwirem lub kamieniami, o dużej sile drenażu, które nadają winu dużo świeżości. Klimat jest tu zbliżony do śródziemnomorskiego z silnym wpływem mistralu, dzięki czemu winorośl korzysta z wysokich temperatur i nie cierpi z powodu wilgoci.

Wytwarzanie

Dojrzałe winogrona zostały zbierane ręcznie, wcześnie rano, aby zapewnić ich maksymalną świeżość. To wino dojrzewa na drobnym osadzie drożdżowym, aby nadać mu krągłości i elegancji, które doskonale współgrają z aromatyczną świeżością. Butelkowanie odbywa się w lutym po zbiorach, a cuvée trafia na rynek nie wcześniej niż po miesiącu dojrzewania w butelce.

Kraj

Francja

Strona Kategorii - Kod kraju

fr

Region

Dolina Rodanu

Kolor

białe

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Grenache Blanc

Rocznik

2019

Pojemność

750 ml

Alkohol

14.0%

Apelacja

Còtes du Rhòne Villages A.O.C.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Laudun Grenache Blanc”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.