Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Inama Merlot del Veneto

62 

Na stanie

Szczep

Merlot to przystępny, owocowy szczep o miękkich taninach i wrażeniu owocowej słodyczy. Zdobył popularność na całym świecie dzięki delikatności i niskiej zawartości garbników. Preferuje chłodne klimaty, ale świetnie aklimatyzuje się w cieplejszych regionach świata. Uprawiany w słonecznej Italii daje wina pełne, z nutami ciemnych owoców, głównie jagód i śliwek. Nasz włoski Merlot lubi się z beczką, której zawdzięcza nuty kakao i wanilii.

Pochodzenie

Wenecja Euganejska (Veneto) to region winiarski w północno-wschodnich Włoszech. Geograficznie, klimatycznie i winiarsko stanowi przejście od alpejskiego chłodu północy do słonecznej środkowej i południowej części Włoch. Werona cieszy się umiarkowanym klimatem, szerokość geograficzna jest zbliżona do Bordeaux i daje świetne warunki do uprawy czerwonych odmian.

Wytwarzanie

To wino powstało z winorośli uprawianej na wzgórzach Berici, które mają od 15 do 45 lat. Po zbiorach, starannej selekcji gron i fermentacji nasz Merlot leżakował w beczka z francuskiego dębu o pojemności 225l. Były to beczki z drugiego użycia, dzięki czemu wino jest nadal soczyście owocowe, ale towarzyszą mu miękkie taniny oraz nuty czekolady i wanilii.

Strona Kategorii - Kod kraju

it

Kraj

Włochy

Region

Veneto

Kolor

czerwone

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Merlot

Rocznik

2016

Pojemność

750 ml

Alkohol

13.5%

Apelacja

Veneto I.G.T.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Inama Merlot del Veneto”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.