Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Des Kaisers Neue Kleider Riesling Reserve

139 

Dojrzałe i ułożone, dobrze zbudowane, pełne wino o stonowanej kwasowości. Riesling, w którym czuć wpływ dojrzewania w beczce.

Na stanie

Szczep

Riesling to jeden z najszlachetniejszych i najbardziej cenionych białych szczepów. Daje aromatyczne wina o dobrej kwasowości, z charakterystycznymi cytrusowymi i mineralnymi nutami. Riesling może być świeży i lekki, lub pełny i z dużym potencjałem dojrzewania. To wino jest dobrze zbudowane, pełne, a jednocześnie świeże i aromatyczne.

Pochodzenie

Burgenland to najbardziej wysunięty na wschód region winiarski Austrii, położony wzdłuż granicy z Węgrami. Występujące tu podłoże z łupków, magazynujących ciepło słoneczne, cechuje najlepsze siedliska Rieslinga na świecie. Winiarze z Burgenlandu znani są z połączenia codziennej ciężkiej pracy i odwagi do eksperymentowania, czego efektem są najwyższej jakości wina.

Wytwarzanie

Nasz Riesling spędził 10 miesięcy w beczce z francuskiego dębu. Jej niewielka pojemność zagwarantowała dobry kontakt wina z drewnem, co przełożyło się na wygładzenie kwasowości, lepszą gęstość i harmonijność wina. Jednocześnie wino nie straciło swojej charakterystycznej owocowej świeżości i bogatego bukietu.

Kraj

Austria

Strona Kategorii - Kod kraju

at

Region

Burgenland

Kolor

białe

Wytrawność

półwytrawne

Szczep

Riesling

Rocznik

2020

Pojemność

750 ml

Alkohol

12.5%

Apelacja

Burgenland

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Des Kaisers Neue Kleider Riesling Reserve”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.