Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Des Kaisers Neue Kleider Grüner Veltliner Reserve

125 

Gęste i oleiste, eleganckie wino dojrzewające w akacjowej beczce, z nutami kwiatów i miodu przeważającymi nad owocowymi aromatami.

Na stanie

Szczep

Grüner Veltliner to najważniejszy szczep Austrii. Odmiana ta szczególnie dobrze rośnie na głębokich glebach lessowych, których nie brakuje w Burgenlandzie. Nazwa szczepu pochodzi od koloru jego winogron, które mają zielonożółtą barwę. Grüner Veltliner ma naturalnie wysoką kwasowość, co pozwala mu zachować doskonały balans również, gdy dojrzewa w beczce. Wina te najbardziej cenione są za aromaty owoców pestkowych i przyprawowe.

Pochodzenie

Burgenland to najbardziej wysunięty na wschód region winiarski Austrii, położony wzdłuż granicy z Węgrami. Klimat regionu, ze słonecznym latem i wpływem ciepłego powietrza znad Kotliny Panońskiej, stwarza doskonałe warunki uprawy winorośli. Winiarze z Burgenlandu znani są z połączenia codziennej ciężkiej pracy i odwagi do eksperymentowania, czego efektem są najwyższej jakości wina.

Wytwarzanie

Winogrona użyte do produkcji tego wina były rygorystycznie selekcjonowane na etapie wzrostu i zbiorów. Ekstremalne ograniczenia wydajności upraw w winnicy były połączone z dodatkową selekcją najlepszych kiści, by osiągnąć oczekiwaną jakość i koncentrację smaków i aromatów. Po tradycyjnym procesie fermentacji, wino dojrzewało przez 9 miesięcy w nowych akacjowych beczkach. Uwolniło to w winie przyjemne waniliowe nuty.

Kraj

Austria

Strona Kategorii - Kod kraju

at

Region

Burgenland

Kolor

białe

Wytrawność

półwytrawne

Szczep

Grüner Veltliner

Rocznik

2018

Pojemność

750 ml

Alkohol

13.5%

Apelacja

Burgenland

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Des Kaisers Neue Kleider Grüner Veltliner Reserve”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.