Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Des Kaisers Neue Kleider Cabernet Sauvignon-Merlot Barrique

149 

Pełne, z przyjemnymi taninami i nutą owocowej słodyczy. Mocny, ale zachęcający, złożony aromat czarnej porzeczki, wanilii i nut tytoniowych.

Na stanie

Szczep

To wino powstało z gron Cabernet Sauvignon (50%) i Merlot (50%). Cabernet Sauvignon daje dobrze zbudowane wina o zaznaczonych taninach i kwasowości. Charakterystyczne są dla niego nuty porzeczkowe i czarnej wiśni. Merlot to przystępny szczep o miękkich taninach i owocowej słodyczy z nutami jeżyny i śliwki. Połączenie tych dwóch odmian zawocowało pełnym, ciemnym i dymnym winem, o przyjemnych taninach.

Pochodzenie

Burgenland to najbardziej wysunięty na wschód region winiarski Austrii, położony wzdłuż granicy z Węgrami. Klimat regionu, ze słonecznym latem i wpływem ciepłego powietrza znad Kotliny Panońskiej, stwarza doskonałe warunki uprawy winorośli. Winiarze z Burgenlandu znani są z połączenia codziennej ciężkiej pracy i odwagi do eksperymentowania, czego efektem są najwyższej jakości wina.

Wytwarzanie

Dojrzewanie w beczkach stanowi doskonałe uzupełnienie charakterystyki Cabernet Sauvignion. To wino, po procesie fermentacji dojrzewało w 80% w niewielkich beczkach (225l), a pozostałe 20% w zbiorniku stalowym. Taki proces zapewnił wzbogacenie wina o aromaty przyprawowe i tytoniowe przy zachowaniu jego owocowości.

Strona Kategorii - Kod kraju

at

Kraj

Austria

Region

Burgenland

Kolor

czerwone

Wytrawność

półwytrawne

Szczep

Cabernet Sauvignon, Merlot

Rocznik

2020

Pojemność

750 ml

Alkohol

13.5%

Apelacja

Burgenland

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Des Kaisers Neue Kleider Cabernet Sauvignon-Merlot Barrique”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.