Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

D’Artagnan Sekt Chardonnay

86 

Lekkie, orzeźwiająco świeże wino musujące. Aromaty zielonych jabłek, gruszek, cytrusów, oraz delikatna mineralność.

Na stanie

Szczep

Chardonnay to bardzo uniwersalny i elastyczny szczep. Znajdziemy go w większości regionów winiarskich świata. W zależności od klimatu, Chardonnay może być lżejsze lub mocniejsze w swojej charakterystyce. Chłodniejszy klimat mozelskich winnic wydobywa z tego szczepu aromaty zielonych owoców. A naturalna dobra kwasowość i świeżość dają harmonijne wino musujące.

Pochodzenie

Dolina Mozeli leży w zachodnich Niemczech, przy granicy z Francją. Jej strome zbocza zapewniają dobre nasłonecznienie i długi okres wegetacji pomimo umiarkowanego klimatu. Podłoże z łupków magazynuje ciepło słońca i zapewnia mineralność. Umiarkowany klimat zdecydowanie sprzyja uprawie Chardonnay, pozwalając winom z tej odmiany zachowować dobrą kwasowość.

Wytwarzanie

W Dolinie Mozeli wszystkie prace w winnicach są wykonywane ręcznie. Praca mechaniczna jest tu prawie niemożliwa z uwagi na strome zbocza, na których mieszczą się uprawy. Nasz Sekt D’Artagnan jest wytwarzany metodą tradycyjną. Najpierw wytwarzane jest wino fermentowane w kadziach, a następnie butelkowane z dodatkiem drożdży, które rozpoczynają w butelkach proces wtórnej fermentacji prowadzący do powstania delikatnych, perlistych pęcherzyków dwutlenku węgla.

Strona Kategorii - Kod kraju

de

Kraj

Niemcy

Region

Mozela

Kolor

białe

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Chardonnay

Rocznik

2018

Pojemność

750 ml

Alkohol

12.0%

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „D’Artagnan Sekt Chardonnay”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.