Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Cuatro Vientos Syrah Rosé

68 

Świeże i owocowe, z delikatną kwasowością. Intensywnie aromatyczne, o wyrazistych truskawkowych i poziomkowych nutach.

Na stanie

Szczep

Winogrona Syrah są małe, z grubą, ciemno zabarwioną skórkę i trudnością z dojrzewaniem w bardzo chłodnych regionach. W zależności od klimatu, w którym uprawiane są winogrona i technik winiarskich, Syrah może wahać się od win średnio zbudowanych, z aromatami pieprzu i świeżych czerwonych owoców, do pełnych i intensywnych, o aromatach bardzo dojrzałych czarnych owoców i lukrecji. Intensywność owocowych smaków Syrah w połączeniu z głębokim kolorem została idealnie odzwierciedlona w tym różowym winie.

Pochodzenie

Dolina Maule leży w środkowym Chile, pomiędzy Andami, a Pacyfikiem. Korzysta z bardzo dobrego nasłonecznienia i długiego okresu wegetacyjnego, ale jest chłodniejsza niż Dolina Centralna i noce są tu znacznie zimniejsze niż dni. Przekłada się to na bardzo dobrą równowagę między dojrzałością i kwasowością winogron. Rzeka Maule odpowiada za gleby, które stanowią doskonałe podłoże dla upraw winorośli.

Wytwarzanie

To wino powstało z czerwonych winogron z odmiany Syrah. Sok pozostawał w kontakcie ze skórkami przez około 6 godzin, dzięki czemu wino uzyskało tak intensywnie różową barwę. Następnie skórki usunięto i różowy sok fermentował w temperaturze 14-16 stopni przez 3 tygodnie. Po zakończeniu fermentacji alkoholowej wino przez 5 dni przechodziło stabilizację w temperaturze -4 stopni.

Strona Kategorii - Kod kraju

cl

Kraj

Chile

Region

Central Valley

Kolor

różowe

Wytrawność

półwytrawne

Szczep

Syrah

Rocznik

2020

Pojemność

750 ml

Alkohol

13.0%

Apelacja

Central Valley D.O.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Cuatro Vientos Syrah Rosé”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.