Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Cuatro Vientos Grand Reserve Marselan-Carmenere

139 

Dobrze zbudowane wino z wyraźnie zaznaczonymi taninami i długim finiszem. Aromaty czarnej porzeczki, truskawkowej konfitury, pieprzu i kakao.

Na stanie

Szczep

Carmenere wywodzi się z Bordeaux, ale zadomowił się w Chile i jest winiarską wizytówką tego kraju. Dojrzewa późno, potrzebuje dobrego nasłonecznienia oraz suchego lata, ale w odpowiednich warunkach daje bogate, ciemnoczerwone wina z charakterystycznymi przyprawowymi aromatami. Grona Marselan dają wino z intensywnymi taninami i wysoką koncentracją owocowego smaku. Szczep charakteryzują aromaty wiśni i czarnej porzeczki. To połączenie zapewnia intensywne, pełne i esencjonalne wino.

Pochodzenie

Dolina Maule leży w środkowym Chile, pomiędzy Andami, a Pacyfikiem. Korzysta z bardzo dobrego nasłonecznienia i długiego okresu wegetacyjnego, ale jest chłodniejsza niż Dolina Centralna i noce są tu znacznie zimniejsze niż dni. Przekłada się to na bardzo dobrą równowagę między dojrzałością i kwasowością winogron. Rzeka Maule odpowiada za gleby, które stanowią doskonałe podłoże dla upraw winorośli.

Wytwarzanie

Winogrona Marselan i Carmenere były selekcjonowane na etapie wzrostu i zbiorów. Maceracja w niskiej temperaturze pozwoliła na wydobycie z gron intesywnej barwy i koncentracji smaku przy zachowaniu doskonałego balansu. Po fermentacji alkoholowej wino przeszło drugą fermentację, która wygładziła jego kwasowość i pozwoliła wydobyć złożone aromaty. Następnie wino dojrzewało przez 18 miesięcy: 60% wina w beczkach z dębu francuskiego i 40% z amerykańskiego. Ten zabieg zaawocował przyjemnymi dymnymi i przyprawowymi nutami w winie.

Kraj

Chile

Strona Kategorii - Kod kraju

cl

Region

Maule Valley

Kolor

czerwone

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Carmenere, Marselan

Rocznik

2017

Pojemność

750 ml

Alkohol

13.5%

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Cuatro Vientos Grand Reserve Marselan-Carmenere”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.