Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Cuatro Vientos Family Reserve

280 

Eleganckie, intensywne, o miękkich taninach i długim finiszu. Aromaty jagód i jeżyn harmonijnie połączone z nutami tytoniu i wanilii.

Na stanie

Szczep

Cabernet Sauvignon to najpopularniejszy szczep świata, z którego produkuje się wina o dość szerokim wachlarzu styli. Od potężnych, atramentowych, po lżejsze i owocowe. Nasz Cuatro Vientos czerpie więcej z tego pierwszego charakteru Caberneta. Uprawiany w ciepłym klimacie Chile daje wina pełne, z nutami ciemnych owoców, głównie jagód i jeżyn. Całość dopełnia przyjemna pikantność i wyraźne taniny. Dodatek 15% winogron Carmenere i 5% Petit Verdot jeszcze bardziej wzbogaca głęboki kolor tego wina oraz aromaty ciemnych owoców. Ta Reserva lubi się z beczką, której za zawdzięcza dymne nuty kakao i tytoniu.

Pochodzenie

Dolina Maule leży w środkowym Chile, pomiędzy Andami, a Pacyfikiem. Korzysta z bardzo dobrego nasłonecznienia i długiego okresu wegetacyjnego, ale jest chłodniejsza niż Dolina Centralna i noce są tu znacznie zimniejsze niż dni. Przekłada się to na bardzo dobrą równowagę między dojrzałością i kwasowością winogron. Rzeka Maule odpowiada za gleby, które stanowią doskonałe podłoże dla upraw winorośli.

Wytwarzanie

Wyselekcjonowane winogrona zostały ręcznie zebrane. Następnie wrzucono je do zbiornika fermentacyjnego w celu przeprowadzenia maceracji przed fermentacją, która trwała od 3 do 5 dni. Fermentacja alkoholowa obejmowała użycie wybranych drożdży. Po krótkiej maceracji pofermentacyjnej wino przeniesiono do beczek. Jedna trzecia wina leżakowana w beczkach pierwszego użycia z francuskiego dębu, jedna trzecia w beczkach drugiego użycia, a pozostała część w beczkach trzeciego użycia, przez 14 miesięcy.

Strona Kategorii - Kod kraju

cl

Kraj

Chile

Region

Maule Valley

Kolor

czerwone

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Cabernet Sauvignon, Carmenere, Petit Verdot

Rocznik

2017

Pojemność

750 ml

Alkohol

14.5%

Apelacja

Valle del Maule D.O.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Cuatro Vientos Family Reserve”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.