Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Comedus Muscat Ottonel Spätlese Süß

129 

Skoncentrowane, ale łagodne słodkie wino z delikatną kwasowością i aromatami dojrzałych żółtych owoców, suszonych moreli i jabłek, miodu.

Na stanie

Szczep

Muscat Ottonel to francuski krewny Muskatów. Wymaga ciepłego i chronionego przed wiatrem stanowiska oraz gleby utrzymującej wysoki poziom składników odżywczych. Winiarzowi, który znajdzie mu odpowiednie stanowisko i otoczy właściwą opieką, odwdzięcza się pełnym, a przy tym delikatnym winem z muszkatowymi nutami. Mocno dojrzałe owoce z późnych zbiorów wykorzystywane są do produkcji cenionych win słodkich.

Pochodzenie

Burgenland to najbardziej wysunięty na wschód region winiarski Austrii, położony wzdłuż granicy z Węgrami. Klimat regionu, ze słonecznym latem i wpływem ciepłego powietrza znad Kotliny Panońskiej, stwarza doskonałe warunki uprawy winorośli. Winiarze z Burgenlandu znani są z połączenia codziennej ciężkiej pracy i odwagi do eksperymentowania, czego efektem są najwyższej jakości wina.

Wytwarzanie

Winogrona Muscat Ottonel są uprawiane metodami ekologicznymi na słonecznych wzgórzach parku narodowego Jeziora Nezyderskiego. Zbiory odbywają się ręcznie, a grona są dodatkowo selekcjonowane przed rozpoczęciem winifikacji. W czasie zbiorów owoce zawierają 21% cukru, co pozwoliło na stworzenie w naturalny sposób aromatycznego słodkiego wina.

Kraj

Austria

Strona Kategorii - Kod kraju

at

Region

Burgenland

Kolor

białe

Wytrawność

słodkie

Szczep

Muskat-Ottonel

Rocznik

2020

Pojemność

750 ml

Alkohol

7.5%

Apelacja

Burgenland

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Comedus Muscat Ottonel Spätlese Süß”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.