Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Comedus Ausbruch

99 

Wyraźnie słodkie wino starzone z miodem i przyprawami korzennymi. Wyraźny aromat domowego pieczonego jabłka z cynamonem.

Na stanie

Szczep

Welschriesling to biała winorośl uprawiana w Europie Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza na Węgrzech. Odmiana jest stosunkowo łatwa w uprawie, chociaż nie lubi wilgoci i preferuje suchy klimat. Welschriesling daje wina o wyraźnej kwasowości, z nutami zielonego jabłka i cytryny. Często wykorzystuje się go, by uzyskać półsłodkie, lekkie i łagodne wino. W tym przypadku winiarz stworzył słodkie wino o neutralnej bazie, które zostało wzbogacone aromatami przypraw korzennych i miodu.

Pochodzenie

Choć Villany dzieli szerokość geograficzną z północnym krańcem Bordeaux, ich klimaty są zupełnie inne. W oddalonym od morza Villany panuje ciepły i suchy klimat kontynentalny, który wyjątkowo odpowiada Welschrieslingowi. Odmiana ta dała neutralną bazę dla aromatyzowanego wina – bogatą w słodycz i wspaniale zbalansowaną naturalną dla tej odmiany wysoką kwasowością.

Wytwarzanie

Comedus Ausbruch to naturalny wermut, czyli wino aromatyzowane dodatkami owoców, ziół i przypraw według tradycyjnej węgierskiej receptury. Po fermentacji wino dojrzewa z jabłkami, miodem, cynamonem i mieszanką ziół i przypraw, a następnie starzone jest w beczce i leżakowane w butelce od 6 do 8 miesięcy.

Kraj

Węgry

Strona Kategorii - Kod kraju

hu

Kolor

białe

Wytrawność

słodkie

Szczep

Welschriesling

Pojemność

500 ml

Alkohol

10.5%

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Comedus Ausbruch”

Kategorie: , ,
Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.