Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Champagne Brut Premier Cru

289 

Lekkiej budowy wino musujące z orzeźwiającą kwasowością i złożonymi aromatami jabłka, gruszki, cytrusów z nutami kwiatów i świeżego pieczywa.

Brak w magazynie

Szczep

Pinot Noir, Pinot Meunier i Chardonnay to główne odmiany winorośli używane do produkcji szampana. Pinot Noir może być używany samodzielnie do produkcji win blanc de noirs. W naszym Premier Cru zaznaczył on swoją obecność delikatnymi aromatami czerwonych winogron. Chardonnay to bardzo uniwersalny i elastyczny szczep. W zależności od klimatu, Chardonnay może być lżejsze lub mocniejsze w swojej charakterystyce. Chłodniejszy klimat Szampanii wydobywa z tego szczepu aromaty zielonych owoców, a naturalna dobra kwasowość i świeżość dają harmonijne wino musujące.

Pochodzenie

Szampania to francuski region winiarski i apelacja, od której nazwę wziął Szampan – najsłynniejsze na świecie wino musujące. Region Szampania ma chłodny klimat kontynentalny. Uprawa winorośli jest tutaj wyzwaniem, a winiarze regularnie muszą zmagać się z zimowymi i wiosennymi przymrozkami oraz deszczową, pochmurną pogodą. Jednak nawet w najcieplejszych latach poziom cukru gronowego pozostaje bardzo niski, a poziom kwasowości bardzo wysoki, co czyni ten region idealnym do produkcji wina musującego.

Wytwarzanie

Nasz Szampan składa się z wina rocznikowego i 15% Vin de Reserve. Druga fermentacja odbywała się w głębokich piwnicach, gdzie niska temperatura umożliwiła powolny proces fermentacji w butelce. W wynik fermentacji powstały drobne bąbelki. Po zakończeniu tego procesu, butelki zostały umieszczane poziomo na stojakach, gdzie były obracane i powoli podnoszone do pozycji pionowej, tak aby osad mógł się zgromadzić pod tymczasowym korkiem. Zamarznięty osad finalnie został usunięty znad wina, a butelki napełniono tym samym winem przed włożeniem korka i drucianego koszyczka.

Strona Kategorii - Kod kraju

fr

Kraj

Francja

Region

Champagne

Kolor

białe

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Chardonnay, Pinot Noir

Pojemność

750 ml

Alkohol

12.0%

Apelacja

Champagne A.O.C.

Dostępność

24h

Strona Kategorii - Budowa

20

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Champagne Brut Premier Cru”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.