Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Bearfoot Chardonnay

99 

Dobrze zbudowane, pełne, gęste, z łagodną kwasowością. Z aromatami żółtego jabłka, dulce de lece, kwiatu lipy i orzecha laskowego.

Na stanie

Szczep

Chardonnay to bardzo uniwersalny i elastyczny w uprawie szczep. Znajdziemy go w większości regionów winiarskich świata. W zależności od klimatu, Chardonnay może być winem lekkim i rześkim lub pełnym i oleistym. Kalifornijskie Chardonnay jest dobrze zbudowane i pełne dojrzałych, żółtych owoców. Dojrzewanie w beczce wniosło aromaty maślane i nuty orzecha laskowego.

Pochodzenie

Lodi leży w środkowej Kalifornii, między Pacyfikiem i górami Sierra Nevada. Panuje tu klimat zbliżony do śródziemnomorskiego, z wysokim nasłonecznieniem i łagodzącym wpływem powietrza znad Zatoki San Francisco. Położenie w delcie największych rzek Kalifornii, zapewnia bogate w minerały piaszczyste gleby gliniaste, które pomagają w produkcji ciekawych, złożonych win. To wino jest świetnym przykładem jakościowego kalifornijskiego Chardonnay.

Wytwarzanie

Po fermentacji, wino leżakowało przez niedługi okres 1,5 miesiąca w beczce z amerykańskiego dębu. Dzięki temu stało się pełniejsze, okrąglejsze i lepiej zbalansowane, a jednocześnie pozostało pełne aromatów owoców. Charakterystyczne nuty waniliowo-maślane Bearfoot Chardonnay zawdzięcza kontaktowi z beczką oraz procesowi transformacji malolaktycznej, któremu poddawane są nieliczne białe wina.

Kraj

USA

Strona Kategorii - Kod kraju

us

Region

California

Kolor

białe

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Chardonnay

Rocznik

2020

Pojemność

750 ml

Alkohol

14.0%

Apelacja

Lodi

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Bearfoot Chardonnay”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.