Darmowa dostawa od 300 zł | Wysyłka w 24h | Bezpieczne płatności SSL | Zwroty do 30 dni

Barolo DOCG

199 

Pełne, ułożone, dojrzałe, z wyraźnymi taninami i wyraźną, ale zbalansowaną kwasowością. Aromaty czereśni, malin, kakao i przypraw.

Brak w magazynie

Szczep

Nebbiolo to czerwona winorośl stojąca za najwyżej cenionymi winami z Piemontu, z których najbardziej znane to właśnie Barolo. Nazwa szczepu nawiązuje do mgły (nebbia), która okrywa winnice w jesienne poranki, w czasie zbiorów. Nebbiolo to bardzo aromatyczny i mocno taninowy szczep o wyraźnej kwasowości, który doskonale się starzeje i rzadko bywa pijany za młodu.

Pochodzenie

Barolo to gmina w północno-zachodnich Włoszech, a także prawdopodobnie najbardziej znany region DOCG w całej Italii. Kluczowe cechy, które definiują klasyczny styl win z Barolo to słynny aromat „smoły i róż”, jasnorubinowy kolor, który z czasem zanika do granatu, mocne taniny, podwyższona kwasowość i stosunkowo wysoki poziom alkoholu.

Wytwarzanie

To wino dojrzewało przez 38 miesięcy jeszcze przed opuszczeniem winnicy. Przez pierwsze 18 miesięcy dojrzewanie odbywało się w tradycyjnych dla tego regionu dużych, drewnianych beczkach, a pozostały czas wino spędziło w butelce. Wraz z upływem czasu w winie uwidaczniają się złożone, wielowarstwowe aromaty. Łagodnieją też taniny i kwasowość, których winom z Barolo nie brakuje i właśnie dlatego starzeją się tak wyśmienicie.

Strona Kategorii - Kod kraju

it

Kraj

Włochy

Region

Piemont

Kolor

czerwone

Wytrawność

wytrawne

Szczep

Nebbiolo

Rocznik

2010

Pojemność

750 ml

Alkohol

14.0%

Apelacja

Barolo D.O.C.G.

Dostępność

24h

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Dodaj opinię

Napisz pierwszą opinię o „Barolo DOCG”

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.