Simple Map
DARMOWA DOSTAWA OD 300 ZŁ

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI SSL

WYSYŁKA W CIĄGU 24H

ZWROTY DO 30 DNI

BEZPIECZNE PŁATNOŚCI SSL

WYSYŁKA W CIĄGU 24H

ZWROTY DO 30 DNI

ZWROTY DO 30 DNI

  • Prosecco Frizzante

Kraj Włochy
Region Veneto
Apelacja Prosecco D.O.C.
Kolor białe
Wytrawność wytrawne
Szczep Glera
Pojemność 0,75 l
Alkohol 11%
Dostępność 24h
65.00
szt.
Wysyłka w ciągu 24h

Zamówienie telefoniczne: 784141441

W skrócieStyl


Intensywnie owocowe, delikatnie musujące, z orzeźwiającą gorzką nutą

Region


Północno-wschodnie Włochy, region Wenecja Euganejska, gmina Trebaseleghe

Parowanie


Podaj jako aperitif, ciesz się nim solo lub w towarzystwie lekkich dań z ryb, risotto

Notatki z degustacji


Wytrawność [?]Wytrawność wina wynika z ilości cukru, którego drożdże nie przetworzyły na alkohol podczas procesu fermentacji, czyli tzw. cukru resztkowego.

Taniny [?]Taniny występują m. in. w skórce i pestce winogron oraz drewnie beczki. Nadają winom złożoności i struktury, wywołując w ustach poczucie suchości i szorstkości, które doskonale uzupełnia się z tłustszymi daniami.

Kwasowość [?]Kwasowość wina orzeźwia i równoważy owocową słodycz. Poziom kwasowości spada z dojrzewaniem winogron. M. in. dlatego te same szczepy uprawiane w różnych strefach klimatycznych potrafią dawać tak skrajnie różne wina.

Budowa [?]Budowa lub ciało wina, to termin umowny. Poziomy słodyczy, kwasowości, tanin i alkoholu wpływają na to, czy wino postrzegamy jako lżejsze, czy cięższe.


Smaki i aromaty: [?]Czy to składniki wina? Nie, ale podczas fermentacji wino uwalnia związki odpowiedzialne za zapachy, które znamy z codziennego życia. To jedna z najwspanialszych rzeczy w winie!


żółte jabłko

gruszka

biała brzoskwiniaBardzo jasna, delikatnie żółta barwa z zielonymi refleksami.

Mocno owocowy bukiet, z nutami żółtego jabłka i gruszki.

W smaku rześkie, bardzo owocowe, lekkie i przyjemne. Łagodne i delikatne bąbelki.
O winie

Pochodzenie


Veneto, czyli Wenecja Euganejska to ciekawy i zyskujący na znaczeniu region winiarski w północno-wschodnich Włoszech. Geograficznie, klimatycznie i winiarsko stanowi przejście od alpejskiego chłodu północy do słonecznej środkowej i południowej części Włoch. Region ten jest najbardziej znany z potężnych czerwonych win Amarone oraz skrajnie odmiennego, lekkiego i owocowego białego wina musującego Prosecco.

Szczep


Wina Prosecco powstają z odmiany Glera, uprawianej niemal wyłącznie we Włoszech i wykorzystywanej przede wszystkim do produkcji win musujących. Glera to bardzo wydajne winogrono, które późno dojrzewa. Zachowuje wysoką kwasowość i ma dość neutralne podniebienie, dzięki czemu tak dobrze sprawdza się w winach musujących. Ma nuty jabłka, gruszki i białej brzoskwini. Nasze Prosecco jest bardzo zbalansowane, lekkie i przyjemnie owocowe.

Wytwarzanie


Delikatne bąbelki, czyli dwutlenek węgla powstają w Prosecco w wyniku wtórnej fermentacji drożdży i cukru w kadziach. Zanim doszło do tej fermentacji winogrona były tłoczone tradycyjnie i następnie poddane fermentacji w kontrolowanej temeraturze. Produkcja wina musujacego, w zbiornikach ze stali nierdzewnej nosi nazwę od nazwiska jej twórcy - metoda Charmata.
Przechowywanie i podawaniePotencjał


Jest już w optymalnej formie, nie chowaj go w piwniczce

Temperatura 8-10°C


Warto je dobrze schłodzić i wyjąć z lodówki 15 minut przed podaniem

Kieliszek


Do win musujących, prosty i wąski, tzw. flet

Dekantacja


Otwórz bezpośrednio przed podaniemWróć do zakupu


  • Młodo wyglądasz!

Strona Groni przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?